ADANA GERİ DÖNÜŞÜM HURDA PLASTİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği uyarınca atık toplama kuralları çerçevesinde, konteyner sistemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmekte ve müşterilerinin de beğenisini kazanmış durumdadır. Adana Geri Dönüşüm olarak, ülke ekonomisine kazandırdığımız ambalaj atıkları güvenli bir şekilde toplanarak geri dönüşüm tesislerine kadar büyük özveri ile taşınmaktadır.

Firmamız Sanayi Kuruluşlarında oluşan;
- Kağıt/Karton Atıklar
- Plastik ve Naylon Atıklar
- Tahta / Palet Atıklarını
- Metal Hurda (DKP Sac Atıklar) Atıklarını
endüstriyel ve geri dönüşebilir katı atıkların toplanması, nakliyesi ve ekonomiye tekrar kazandırılması için Geri Dönüşüm Tesislerine ulaşımını gerçekleştirir.

Firmamız işletmelerden hurda alımlarını 'konteyner' sistemi ile gerçekleştirmektedir.
Konteyner sistemini kısaca özetlemek gerekirse; Atık alımı yapılan çeşitli işletmeler, fabrikalar, hipermarketler, marketler… vs gibi işletmelerin belirlemiş oldukları alan içerisinde açık veya kapalı kasa konteynerlar bırakılmaktadır.

Asgari 1000 kg/ton'luk bu konteynerlar dolduğu zaman firmanın belirlemiş olduğu gün ve saatte yenisi ile değiştirilir değişim üç dakika gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilmektedir. İşletmemize karışık olarak gelen ambalaj atıklarının işçilerimizin yardımı ile ayıklama işlemi gerçekleştirilir. Daha sonra çeşitli iş makinelerimiz yardımı ile pres makinemiz de parçalanıp sıkıştırıldıktan sonra balya haline getirilir talep doğrultusunda Geri Dönüşüm Tesislerine sevki gerçekleştirilir.

* Atıklar kaynağında değerlendirilir, değerlendirilebilir atıklar çöpe karışmadan ayrıştırılarak biriktirilir.
* Atıklar cinslerine ve kompozisyonlarına göre konteynerlere alınır.
* Geri dönüştürülebilir atıklar geçici depolama tesisinde ayrılan alanda biriktirilerek, uygun geri kazanım tesislerine nakledilir.
* Firmamız atıklarınızın yönetimi konusundaki her türlü çalışmanıza bünyesinde bulunan Çevre Mühendisi ile destek verir.

Çevre Haberleri

Geri Dönüşüm ve Katı Atık

Katı atıklar ve geri kazanım konusunda ...

Çöplükte trilyonlar ...

Dünya genelinde hızla artan nüfusla ortaya ...

2013 Geri Dönüşüm Yılı ...

“GERİ DÖNÜŞÜMDEN EKONOMİYE1,3 MİLYAR TL ...

Geri Dönüşüm Nedir

Tabii kaynakların sınırsız olmadığı, ...

AGD Galeri

AGD İletişim

 • Yeşiloba Mahallesi 46237 Sk.
  No: 35 Seyhan / Adana
 • +90 322 290 33 03 (Tel&Fax)
  +90 533 479 08 95
 • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Adana Geri Dönüşüm

Firmamız, Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği uyarınca atık toplama kuralları çerçevesinde, konteyner sistemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmekte ve müşterilerinin de beğenisini kazanmış durumdadır. Adana Geri Dönüşüm olarak, ülke ekonomisine kazandırdığımız ambalaj atıkları güvenli bir şekilde toplanarak geri dönüşüm tesislerine kadar büyük özveri ile taşınmaktadır. Detaylar ...

Departman İletişim

 • Muhasebe Departmanı
 • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 • Çevre Departmanı
 • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.