Piyasaya Süren Kimdir?
Kendi markasıyla ambalajlı ürün satan firmadır.
a) İç Piyasaya Süren Firmalar
b) Dış Piyasaya (İthalat) Süren Firmalar
Piyasaya süren firma her yıl, bir önceki yıl yaptığı satışlar sonucu piyasaya sürdüğü ambalajlar için ONLİNE veri tabanından Ek 5'i doldurarak internet ortamında İL ÇEVRE ve ORMAN müdürlüğüne gönderir. Ek 5 tablosu onaylandıktan sonra piyasaya sürdükleri ambalajların %38'ini (2010 için) Lisanslı bir Toplama Ayırma Tesisiyle ya da Yetkilendirilmiş Kuruluşlarla ÇEVKO (Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı), TÜKÇEV (Tüketici ve Çevre Eğiti Vakfı) anlaşarak toplatılmasını ve Geri Dönüştürülmesini sağlar.

Ambalaj Üreticisi Kimdir?
1) Ambalaj Malzemesi üreten firma
2) Ambalajın Kendisini üreten firma
3) Ambalajın doğrudan üretildiği ürünü/hammaddesini üreten firma
a) İç Piyasaya satan Firmalar
b) Dış piyasaya(İthalat) satan Firmalar

Ambalaj üreticisi firma her yıl, bir önceki yıl piyasaya sürdüğü ambalajlar için ONLİNE veri tabanından Ek 4'ü doldurarak internet ortamında İL ÇEVRE ve ORMAN müdürlüğüne gönderir.

Belediyeler tarafından hazırlanacak Ambalaj Atıkları Yönetim Planı çerçevesinde tüketicileri bilgilendirici eğitim faaliyetleri yapmak.

Ambalaj malzemesini,
a) Tekrar kullanıma
b) Geri dönüşüme ve/veya geri kazanıma uygun olacak şekilde tasarlamak, üretmek ve piyasa sunmak.

Yerel Yönetimler tarafından hazırlanacak Ambalaj Atıkları Yönetim Planı çerçevesinde tüketicileri bilgilendirici eğitim faaliyetleri yapmak.

Ürettiğiniz ambalajları sevk ederken kullandığınız ambalajlar için bir piyasaya süren olarak yönetmelikten doğan temel yükümlülüklerinizi yerine getirmek.

 

AGD Galeri

AGD İletişim

 • Yeşiloba Mahallesi 46237 Sk.
  No: 35 Seyhan / Adana
 • +90 322 290 33 03 (Tel&Fax)
  +90 533 479 08 95
 • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Adana Geri Dönüşüm

Firmamız, Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği uyarınca atık toplama kuralları çerçevesinde, konteyner sistemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmekte ve müşterilerinin de beğenisini kazanmış durumdadır. Adana Geri Dönüşüm olarak, ülke ekonomisine kazandırdığımız ambalaj atıkları güvenli bir şekilde toplanarak geri dönüşüm tesislerine kadar büyük özveri ile taşınmaktadır. Detaylar ...

Departman İletişim

 • Muhasebe Departmanı
 • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 • Çevre Departmanı
 • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.